Zwiększmy szanse osób niepełnosprawnych na rynku pracy! ZAPOLITYKÓW.PL

DSC_0177

Piękny/wyniosły/idealistyczny tytuł ktoś powie, ale jaka jest realna szansa na to, że im pomożemy? Odpowiadam: bardzo duża! WSZYSCY obywatele mamy dziś szansę na to, by pomóc osobom niepełnosprawnym .

O co chodzi?

ZAPOLITYKÓW.PL to społeczna akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem zmian ustawy poprawiającej sytuację osób niepełnosprawnych (Zmiany mają dotyczyć Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych).

O co walczy Ogólnopolski Sejmik Osób Niepełnosprawnych?
  • O zwiększenie wpływów do PFRON o kwotę ponad 660 mln złotych rocznie

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) jest funduszem celowym, którego środki przeznaczane są na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie. Pieniądze wydawane z środków publicznych w celu pomocy osobom niepełnosprawnym to inwestycja w ludzki kapitał!

  • O zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na rynku pracy

Zwróćcie uwagę na to, że osobom niepełnosprawnym najtrudniej jest znaleźć pracę. Bardzo często oprócz tego, że jest ona źródłem zarobku, to bardzo często także formą rehabilitacji. Niestety ich zatrudniania podejmują się nieliczni pracodawcy, często z niedoinformowania bądź wygody. Ogólnopolski Sejmik Osób Niepełnosprawnych chce im pomóc zwiększając zachęty do zatrudniania osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności.

  • O zapobiegnięcie likwidacji 15 tys. miejsc pracy

Przepisy wprowadzone przez poprzedni Sejm mogą skutkować tym, że 15 tysięcy osób najciężej poszkodowanych np. chorych psychicznie może stracić swoją pracę.

Pomyślcie: 15 tys. miejsc pracy to ogromna ilość. To prawie tak, jakby każdy w jakimś miasteczku nagle stracił pracę…Przerażające, prawda? Ta liczba jest jeszcze bardziej przerażająca ze względu na to, że to właśnie osoby najbardziej wykluczone z każdej gałęzi życia mogą ją stracić.

Chcę pomóc! Co mogę zrobić?

Włączenie się do tej akcji wymaga od Ciebie tylko pomocy i zaangażowania! Potrzeba zebrać łącznie 100 tys. podpisów pod projektem nowej ustawy.

To bardzo dużo, dlatego potrzeba też Twojej pomocy!

Podpisy możesz zbierać wśród znajomych, rodziny, sąsiadów, przechodniów na ulicy. Każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej może złożyć podpis!

Wejdź na ZAPOLITYKÓW.PL i zaangażuj się!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s